Z czego wynika ponadczasowość podłóg drewnianych?

Mimo że przez dziesięciolecia zachęcani byliśmy do wykańczania domów i mieszkań różnego typu produktami syntetycznymi, to moda na materiały pochodzenia naturalnego nigdy nie minęła. Szczególnie dotyczy to drewna, niezastąpionego materiału na podłogi, które pod wpływem proekologicznej mody stało się jeszcze bardziej popularne i pożądane. Warto więc wiedzieć, czemu zawdzięcza swoją atrakcyjność i z czego wynika ponadczasowość podłóg drewnianych?
Drewno surowcem naturalnym i ekologicznym
Drewno od niepamiętnych czasów jest surowcem, służącym człowiekowi do konstrukcji i budowy domów. Cenione było za swoje unikatowe walory użytkowe i estetyczne. Zwłaszcza pod naszą szerokością geograficzną, gdzie było zawsze łatwodostępne, stosunkowo tanie i proste w obróbce. Nic dziwnego, że wciąż znajduje zastosowanie przy budowie i wykańczaniu wnętrz domów i mieszkań. Szczególnie przydatne jest, jako nieoceniony materiał podłogowy.
Podłogi drewniane wprowadzają do wnętrz naturalność, tak bardzo cenioną we współczesnym świecie, pozwalają odczuć bliskość natury i cieszyć się niepowtarzalnymi wzorami, deseniami i odcieniami stworzonymi przez przyrodę. Drewno na podłodze ociepla pomieszczenia w przenośni i dosłownie. Ma niską wartość współczynnika przenikania ciepła, jest więc dobrym izolatorem termicznym, ale również akustycznym. Jak wykazują badania, jego obecność w otoczeniu człowieka ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie, odpręża, obniża ciśnienie krwi i działać antystresowo.
Ponadczasowe podłogi drewniane
Drewno na podłodze znakomicie prezentuje się w wielu formach. Jako tradycyjne i rustykalne podłogi z desek drewnianych, klasyczne i stylowe klepki i mozaiki oraz nowoczesne panele drewniane. Jak przekonują pracownicy profesjonalnego salonu Studio Podłóg w Świnoujściu, podłogowe panele winylowe i podłogi drewniane, są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych podczas wykończania i aranżowania wnętrz. Prawidłowo położone i zabezpieczone podłogi drewniane charakteryzują się dużą wytrzymałością na zarysowania i wgniecenia. Odpowiednio konserwowane mogą służyć nawet przez dziesięciolecia.
Podłogi drewniane wykonuje się z wielu gatunków drewna rodzimego, takich jak dąb, buk, brzoza, modrzew, świerk i sosna oraz z drewna egzotycznego. Podłogi z drewna są przyjazne środowisku zarówno podczas produkcji, użytkowania, jak i utylizacji. Wybierane są najczęściej przez osoby ceniące sobie bliskość natury i przestrzegające ekologicznych wartości. Podłogi z drewna są z pewnością ponadczasową inwestycją i to na długie lata.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Wood Construction - Cieszyńskie Domy z Bali Łukasz Michałek
Domy drewniane
woj. śląskie43-474 Koniaków 549