Dlaczego warto zdecydować się na instalację nowoczesnych kabin sanitarnych?
Kabiny sanitarne, wykorzystywane obecnie najczęściej do wydzielania toalet w miejscach użyteczności publicznej, już dawno przestały być czymś zaskakującym – to po prostu standard. Oczywiście tak duża popularność tego rozwiązania nie wzięła się znikąd. Za używaniem nowoczesnych kabin z płyt wiórowych przemawia wiele korzyści – od estetyki, przez koszty, aż po łatwość utrzymania ich w czystości. Przyglądamy się wszystkim zaletom stosowania takich konstrukcji.
Więcej miejsca i łatwiejsza aranżacja przestrzeni
Jeszcze do niedawna kabiny, np. w publicznych toaletach, urzędach czy też innych miejscach użyteczności publicznej, budowano z elementów blokowych. Miało to oczywiście swoje niezaprzeczalne plusy, do których należy zaliczyć chociażby dużą wytrzymałość podobnych konstrukcji. Niestety, murowane ścianki zajmują dużo miejsca, dlatego ich zastosowanie nie jest możliwe w każdym obiekcie. Z pomocą przychodzą systemowe kabiny sanitarne, które ze względu na ich niewielką grubość, mogą zostać z powodzeniem użyte w małych lub niestandardowych pomieszczeniach.
Dodatkowym udogodnieniem jest modułowość gotowych systemów, która sprawia, że dopasowanie kształtu oraz układu kabin sanitarnych do indywidualnych potrzeb nie stanowi najmniejszego problemu. Z tego powodu wykorzystuje się je nie tylko do oddzielania sanitariatów, ale również tworzenia przebieralni, a nawet aranżowania przestrzeni w biurach lub innych zakładach pracy.
Wybór kabin sanitarnych wiąże się też z mniejszymi kosztami budowy – dotyczy to nie tylko zakupu samych niezbędnych materiałów, ale również koniecznych do przeprowadzenia prac. Montaż systemu kabin nie wymaga kucia ścian czy też ingerencji w powierzchnie płytkarskie, jak ma to miejsce w przypadku stawiania kabin murowanych. Co więcej, proces instalacji kabin z płyt można zamknąć nawet w jednym dniu roboczym.
Wysoka higiena i bezproblemowe utrzymanie w czystości
Zastosowane do produkcji kabin materiały, czyli najczęściej płyty z laminatu wysokociśnieniowego HPL lub specjalnie zabezpieczone płyty wiórowe, posiadają idealnie gładką powierzchnię, która jest odporna na działanie wilgoci oraz kontakt z większością popularnych środków czyszczących. W praktyce oznacza to, że nie gromadzi się na nich duża ilość zanieczyszczeń, a istniejących zabrudzeń można pozbyć się bez większego wysiłku, używając do tego celu tylko ciepłej wody oraz ściereczki.
Wykończenie ścianek oraz drzwi kabin sanitarnych to nie jedyne rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie całej konstrukcji w czystości:
Standardowe kabiny posiadają dolne prześwity, umożliwiające nieskrępowany dostęp do podłogi oraz innych zakamarków, co przyspiesza proces sprzątania, zwłaszcza w porównaniu do klasycznych kabin murowanych – tłumaczy nam specjalista reprezentujący firmę Sanipol z Międzyrzecza, producenta systemów ścianek działowych do pomieszczeń sanitarnych.
Duża wytrzymałość
Wbrew pozorom kabiny sanitarne wcale nie są podatne na uszkodzenia w takim stopniu, jak mogłoby się to wydawać. Wręcz przeciwnie – odpowiednio zabezpieczone konstrukcje z płyt wiórowych cechują się optymalną odpornością, zarówno na działanie wilgoci, jak również czynników mechanicznych. Nie trzeba więc przejmować się tym, że takie rozwiązanie szybko straci swoją funkcjonalność oraz wysokie walory estetyczne. Nawet podstawowa pielęgnacja sprawi, że gotowe systemy kabinowe posłużą przez długie lata, ciesząc oko odwiedzających i zapewniając im wysoki komfort korzystania z danych przestrzeni.
Przykładowo kabiny z laminatu HPL są niepodatne na zginanie, rozrywanie, zarysowanie, ścieranie czy nawet działanie promieniowania UV, dzięki czemu można je zastosować w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach – bez obaw, że płyty utracą swoje fabryczne kolory lub pojawią się na nich nieestetyczne przebarwienia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana